Na sastanku predstavnika saveza osnivača KSuBiH, koji je održan 09. 02. 2021. u Banja Luci, a kojem  su prisustvovali:  Radovan Mazalica, predsjednik KSRS i Predrag Uzelac, Perica Jukić, predsjednik KSHB i Julijan Glavočević, Refet Hadžić generalni sekretar BKS-a i Damir Šerak predsjedavajući Skupštine KSuBiH, potpisan  je Sporazum koji:

• obavezuje saveze osnivače da u svoje članstvo neće primati lica koja su pod pravosnažnom disciplinskom mjerom nekog od saveza osnivača.
  • svaki pojedinačno kršenje stava jedan ovog Sporazuma biče sankcionisano novčanom kaznom  u iznosu od 5.000,00 KM koji  se ima uplatiti na račun KSuBiH
  • u slučaj spora ne odlaže se  izvršenje a UO KSuBiH nadležan je za rješavanje sporova
  • ovaj sporazum stupa na snagu danaom donošenja, 09. 02. 2021. god.

Predstavnici saveza su dogovorili:

• da se neće izricati mjere zabrane uzgoja, odnosna prijave legala  ukoliko mjera nije izrečena zbog kršenja Pravilnika o uzgoju i upisu pasda u Rodovne knjige KSuBiH
  • da se neće izricati mjere zabrane izlaganja, takmičenje na kinološkim manifestacijama ukoliko mjera nije izrečena zbog kršenja Pravilnika o manifestacijama, odnosno neprimjerenog ponašanja na istim.